اگر چه نزد شما تشنه ی سخن بودم/کسی که حرف دلش را نگفت من بودم/دلم برای خودم تنگ می شود آری/همیشه بی خبر از حال خویشتن بودم نشد جواب بگیرم سلام هایم را/هر آنچه شیفته تر از پی شدن, بودم/چگونه شرح دهم عمق خستگی ها را؟اشاره ای کنم انگار کوهکن بودم // استاد بهمنی کربلایی مـیــثــم جــعـــفری
X
تبلیغات
رایتل

کربلایی مـیــثــم جــعـــفری
بــــــروجـــــــرد شهراستعدادهای درخشان است.
 تعطیلات نوروز سریال می‌سازد


جواد رضویان بازیگر، گفت: قصد دارم برای ایام نوروز سریالی در 15 قسمت 45دقیقه‌ای بسازم.

جواد رضویان، بازیگر در گفت وگو با فارس، گفت: کار نگارش این مجموعه تلویزیونی به پایان رسیده است و تصمیم دارم این مجموعه را در 15 قسمت 45دقیقه‌ای با مشارکت یک ارگان دولتی برای پخش از شبکه اول سیما بسازم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه هنوز نامی برای این مجموعه انتخاب نکرده است، گفت: بازیگران این مجموعه هنوز انتخاب نشده‌اند و پس از پایان کارم در فیلم سینمایی «کلاهی برای باران» به ساختن این مجموعه می‌پردازم.
کلاهی برای باران فیلمی کمدی است که کار ساخت آن به تازگی توسط «مسعود نوابی» آغاز شده است.
در این فیلم کمدی فتحعلی اویسی، مهران غفوریان و رضا عطاران به همراه جواد رضویان به ایفای نقش می‌پردازند.

2 comments نوامبر 18th, 2006

شایعاتی که پاییز را تلخ کرد

تاکنون بارها دیده‌ بودیم که شایعات زیادی مبنی بر زندگی خصوصی بازیگران سینما و ورزشکاران مشهور در محافل مطبوعاتی می‌پیچید این اخبار دست به دست و دهان به دهان می‌گذشت تا این‌که یک شایعه خلق می‌شد، در سال‌های اخیر به خصوص در ده سال اخیر با ازدیاد نشریات مختلف که تنها با تیترهای جنجالی آشنا بودند، این مورد بارها و بارها دیده شد، شنیده شد، خوانده شد و این وسط عده‌ای از افراد بازیگر و ورزشکار یا در گوش‌هایشان پنبه گذاشتند و یا به سراغ شکایت رفتند… البته با آمدن سایت‌های اینترنتی و وبلاگ‌های شخصی عکس‌های خصوصی زیادی از هنرپیشه‌ها و ورزشکاران به مونیتورهای خانگی راه یافت، عکس‌های خانوادگی و یا از مجالس عروسی چنان در این وادی دست به دست چرخید و چرخید که در آن سوی آب‌ها، هم نظاره‌گر بودند، چنان که چند سال قبل، فیلم عروسی یک بازیگر تلویزیون و سینما لو رفت و یا باز هم چند سال پیش، فیلم یک مهمانی بازیکنان یکی از تیم‌های پایتخت نقل محافل شد. اما در یک

ماه اخیر اتفاقی افتاد که دیگر عکس و تصویر عروسی، مهمانی، عکس در کنار پدر و مادر، عکس در سواحل شمال و… نبود. بلکه یک فیلم مبتذل بود که ابتدا روی سایت‌های اینترنتی پخش شد و در آن یک هفته در نسخه‌های زیادی دست به دست چرخید، آن چه که ابتدا درباره این فیلم به ذهن ما نشست شاید، تنها این پرسش را در ذهن‌ها تداعی کرد که برای چه دو جوان دست به چنین حرکاتی زدند و این فیلم را پخش کردند، اما زمانی که همه از شباهت دختر حاضر در آن فیلم و تشابه او با یکی از بازیگران زن مجموعه «نرگس» صحبت کردند، آن‌گاه بازتاب شدیدی عمومی در خبر به وجود آورد، این خبر مثل بمب منفجر شد، بمبی که با آبروی مردم بازی می‌کرد. «زهرا امیرابراهیمی» دختر معصوم مجموعه غریبانه و بازیگر نقش زهره سریال نرگس در مظان اتهام قرار گرفت. و به دنبال آن خبر خودکشی این بازیگر چنان در عرض یک روز در محافل پیچیده شد که همه از آن به عنوان یک تراژدی وحشتناک یاد کردند.
در همان ابتدا محمد تورنگ رییس مرکز اطلاع‌رسانی نیروی انتظامی تهران بزرگ گفت: این هنرپیشه زن هم اکنون در سلامت کامل به سر می‌برد و خبر او هنگام خودکشی ماموران صحت ندارد.
گفته می‌شود یک تیم تحقیقاتی بر روی این فیلم غیراخلاقی اقدامات کارشناسانه‌ای انجام دادند و اعلام کردند که فردی که در فیلم دیده می‌شود، شباهت‌های فیزیکی خاصی به شخص هنرپیشه واقعی دارد، اما آنها دو نفر هستند.
سی‌دی منتشر شده محتوی دو فایل تصویری با مدت زمان‌های 22 دقیقه و 40 ثانیه و دیگری 2 دقیقه و 37 ثانیه است، پس از ترمیم کیفیت تصاویر در کارگاه تدوین، حدود 85 فریم عکس از فیلم مورد نظر گرفته شد و در اختیار گروه بررسی قرار گرفت.
شباهت بیش از اندازه میان شخص داخل فیلم و هنرپیشه واقعی، همه را در اشتباه فرو برد به طوری که وقتی شایعه شده است شخص مشهوری در فیلم حضور دارد، به سختی می‌توانی به ببیننده ثابت کرد فردی که در فیلم می‌بینید، آن هنرپیشه نیست. تاثیر قدرت شایعه بر ذهن مخاطبان، آنها را وادار به قبول دروغ کرد، اما این در حالی است که اگر شایعه حضور هنرپیشه مطرح نمی‌شد، هر کسی هنگام تماشای آن حتی متوجه شباهت این دو نفر نیز نمی‌شد.
این در حالی بود که زهرا امیرابراهیمی پس از چند روز سکوت، سرانجام مهر سکوت را شکست و به مقام دفاع از خود بر آمد.
وی با انتقاد از جریانات اخیر که به وی نسبت داده شده است، گفت: پاییز امسال برایم بدترین خاطره‌ها را ساخت، تلخ و وهن‌آور…
به قول اخوان «ابرهای همه عالم در دلم می‌گریند» چون من از این اتفاق غیرانسانی در رنجم و خدای هنر را شاهد می‌گیرم نه برای خودم و فردیت خودم، بلکه برای آنکه حرمت یک انسان و یک زن چنین لگدمال شد زیرا بر این باورم بار سنگین تهمت و بی‌حرمتی را به یک انسان تحمیل کردن، گناهی بس گران و دردآور است.
وی می‌گوید: در جامعه ما من اولین و آخرین قربانی این‌گونه تهمت‌های ناروا و برچسب‌های غیرانسانی نیستم و نخواهم بود، چون تا زمانی که حس بی‌مسئولیتی و لاقیدی در بعضی انسان‌های کوته‌فکر و کوچک وجود داشته باشد این اعمال شبه روانی هم رخ خواهد داد، و جالب این‌که در ایران، ملقب و مشهور به سرزمین ناموس و کیان، چرا باید چنین

شهروندانی غیرایرانی و بدون تعصب داشته باشیم.
این بازیگر می‌گوید: این اتفاق صرفا به خاطر کسب پول و شاید هم نوعی تفنن غیراخلاقی باشد و به خیال خامشان دیگر قانون و چارچوبی نیست و جامعه افسار گسیخته و بی‌اصولی شده است.
این بازیگر سینما و تلویزیون در بخش دیگری از صحبت‌های خود خاطرنشان ساخت: بعضی وقت‌ها بد نیست ما مدعیان آزادی و انسانیت، خود را لحظه‌ای به جای دیگری بگذاریم و این در هر دین و کیش و آیینی مرسوم است، من هم بنا به رسم ادیان، دقیقا خودم را به جای سه نفر گذاشتم، اول به جای پدری گذاشتم که هر روز چهره زرد و غمگین دخترش را می‌بیند و شاید هم برای دلسوزی بر رخ سردش بوسه‌ای می‌زند و شاید هم نمی‌دانم در فضا و کنج خلوت از تیشه برداشتن مدعیان به سوی ناموسش بگرید و مردانه بار غم بر دوش کشید و یا خود را جای مادرم می‌گذارم که با شنیدن خبر خودکشی جگرگوشه‌اش همان لحظه قلبش باز ایستد که در آرزوی مادر شدن دخترش روزگار را می‌گذراند و یا خود را به جای دوستی می‌گذارم که شرمش را با غیرت و شرف ایرانی می‌خورد تا که شاید دست به کاری زند که حقی را باز ستاند.
وی در پایان می‌گوید: من ساکن کوچه وادی هنرم، عزممم را جزم کردم تا بیشتر از پیش در زمینه کاری‌ام فعال‌تر باشم و با نو جستن و تکاپو در عرصه هنر، به عنوان یک زن ایرانی حرکت کنم، حرکتی برای نو جستن و زیستن و آموختن…
این در حالی بود که خبر انتشار این فیلم بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشت.
رویترز: واقعا بعید است که در کشوری اسلامی که حتی هنرپیشه‌های زن طبق قوانین شرعی باید حجاب اسلامی را رعایت کنند، فردی پیدا شود که به ایفای نقش در فیلمی غیراخلاقی بپردازد. رویترز با جعلی توصیف کردن فیلم مذکور در ادامه گزارش خود آورده است: بررسی کارشناسانه فیلم غیراخلاقی، نشان داده است که او دست به چنین کاری نزده است.
گاردین چاپ لندن نوشت: تکثیر غیرقانونی فیلم‌ها در ایران و حتی فروش سی‌دی از زندگی خصوصی هنرپیشگان و افراد معروف این کشور به بازار مساعدی برای کسب درآمد افراد ناباب شده است.
آسوشیتدپرس اعلام کرد: ظاهرا فردی حرفه‌ای دست به تولید آنها زده است، همچنین بازیگر زن این سی‌دی، شخص دیگری است نه بازیگر زن هنر ایران.
نشریه بک استیچ بسیار جالب نوشت: با توجه به قوانین سفت و سخت ایران در مورد برقراری رابطه جنسی با فرد غریبه، بعید به نظر می‌رسد که این هنرپیشه زن که وارد دهه سوم زندگی‌اش شده و با پتانسیل بالایی که در عرصه هنر دارد، دست به ایفای نقش در فیلم غیراخلاقی زده باشد.

گذشته را تمام و برای آینده برنامه ریزی کنید

ایسنا:گذشته را تمام کنید، برای آینده برنامه‌ریزی کنید و در زمان حال زندگی کنید.
نویسنده‌ی وبلاگ “دانستنی‌هایی از علوم مختلف” به نشانی http://safahan.parsiblog.com راهکارهایی برای زندگی بدون نگرانی پیشنهاد کرده است که در ادامه بعضی از این موارد را می‌خوانید:‌
* معیارها و ارزش‌های خود را مشخص کرده براساس آن زندگی کنید. زمانی که از معیارهای خود آگاه باشیم و اهداف و اعمالمان هماهنگ با این معیارها باشد، به ندرت درباره‌ی آنچه انجام می دهیم در کشمکش خواهیم بود.

* گذشته را تمام کنید. گاهی ما به صداهایی که از گذشته می‌آیند، به دقت گوش می‌دهیم یا خطاهای گذشته را از یاد نمی‌بریم. با خاتمه دادن به این وقایع آزادیم به جلو حرکت کنیم.
* برای آینده برنامه‌ریزی کنید. دانستن این نکته بسیار حایز اهمیت است که کجا می‌خواهیم برویم و چه برنامه‌ای را برای رسیدن به آن طراحی کرده‌ایم . در حالی که لازم است در برابر خواست خداوند و کنترل نهایی به دست او نیز تسلیم باشیم. باید احساس تمرکز و جهت‌گیری نسبت به زندگی خود داشته باشیم، برنامه ریزی برای آینده . این حس به ما جهت‌گیری می‌بخشد.
* در زمان حال زندگی کنید. این نکته مهمی است. به محض این که گذشته را به پایان رسانیده و برای آینده برنامه‌ریزی می کنیم، باید بر زمان حال تمرکز کنیم. در این لحظه کمتر چیزی است که کنترل را به دست نداشته باشیم؛ چرا که اگر احساس گناه می‌ک‌نیم، هنوز در گذشته به سر می‌بریم و اگر از چیزی در هراسیم، پس در آینده زندگی می‌کنیم، بدون حسرت گذشته و هراس از آینده در زمان حال زندگی کنید.

1 comment اکتبر 7th, 2006

بازگشت انوشه انصاری از فضا (فیلم )

برای دیدن فیلم های انوشه در فضا لطفا به اینجا مراجعه کنیداولین بانوی جستجوگر خصوصی فضا و اولین سفیرفضایی
انوشه انصاری رسما بعنوان یکی از اعضای اصلی پرواز سویوز ( -9 TMA) روز 18 سپتامبر2006 ازمرکز فضایی بایکونورواقع در قزاقستان بسوی ایستگاه فضایی بین المللی( ISS ) پرواز کرد.

همراهان اودراین سفر، مایکل لوپز آلگریا فضانوردی از ناسا و کیهان نورد روسی میخاییل تورین هستند.

خانم انصاری که مدیر کل و یکی از موسسین شرکت Prodea Systems است می گوید:

” با دست یافتن به این آرزو که از دوران کودکی در سر داشتم،امیدوارم به جوانان سراسر دنیا بطور مسلم نشان دهم که هیچ محدودیتی برای آنچه که میخواهند بدست بیاورند وجود ندارد.”.
برای دیدن وبلاگ انوشه لطفا به اینجا مراجعه کنید.

16 comments اکتبر 1st, 2006

سخنان غیررسمی بوش درمورد ایران

دیوید ایگنیشس، نویسنده ستون آزاد روزنامه واشنگتن پست، روز گذشته مقاله ای درباره ملاقات اخیر خود با جورج بوش رئیس جمهور آمریکا نوشته است.

دیوید ایگنیشس در مقاله خود می نویسد در ملاقات روز چهارشنبه با جورج بوش در کاخ سفید از او می پرسد که آیا میل دارد به مردم ایران پیامی بدهد.

 

  به گزارش بی بی سی به نوشته او آقای بوش در پاسخ خطاب به ملت ایران می گوید

: “ما به تاریخ شما احترام می گذاریم. ما به فرهنگ شما احترام می گذاریم. ما مهارت های مردم شما در زمینه ایجاد کار و تجارت را می ستاییم. من به ملت ایران می گویم ما اهمیت حاکمیت ملی شما و اینکه شما ملت با افتخاری هستید و خواهان آینده ای مثبت برای شهروندان خود هستید را به رسمیت می شناسیم.”

 

جورج بوش پس از موافقت با سفر محمد خاتمی، رئیس جمهور سابق ایران، به آمریکا برای مردم ایران پیام می فرستد.

 

آقای خاتمی در سفر دوازده روزه خود از چند دانشگاه و مرکز دینی و فرهنگی در آمریکا دیدن کرد.

 

دیوید ایگنیشس در گفتگو با بی بی سی می گوید دولت بوش به تدریج به سمت سیاست مبادلات مردمی با ایران پیش می رود:

 

“من از او پرسیدم که به نظر او پس از دیدار خاتمی از واشنگتن گام مقتضی بعدی چیست. او بلافاصله پاسخ داد که میل دارد مبادلات بیشتری صورت گیرد. او مبادلات متعددی نظیر مبادلات فرهنگی، آموزشی، دانشگاهی و مردمی را برشمرد. فکر می کنم که او اقدامات متعددی از جمله مبادلات بین مخازن فکری ایران و آمریکا را در نظر داشته باشد. اما در طی مصاحبه تمرکز او بیشتر بر دیالوگ و گفتگو بود نه لحن تقابل جویانه ای که ما معمولا از کاخ سفید می شنویم.”

 

دیوید ایگنیشس در پاسخ به این سوال که آیا اظهارات جورج بوش می تواند پاسخی به نامه محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران به او تلقی شود، می گوید:

 

“من گفتم شما به مردم ایران چه می گویید. پرزیدنت احمدی نژاد برای شما نامه ای فرستاده و از شما تقاضای مناظره کرده. شما به ایران چه می گویید؟ بنابراین او در این چهارچوب صحبت می کرد. بله باید بگویم جواب او می تواند آغاز پاسخی باشد به مردم ایران و پرزیدنت احمدی نژاد. بخش های مشخصی از اظهارات او نظیر اینکه ما می دانیم که ایران ملت بزرگی با تاریخ عظیمی است و ما می دانیم که ایران اقتصاد مدرن و پویایی دارد، بنظر من پاسخ به قسمت هایی از نامه احمدی نژاد بود.”

 

دیوید ایگنیشس که به تازگی از ایران بازگشته می گوید جورج بوش در این ملاقات کنجکاوی زیادی درباره ایران نشان داده و از او پرسیده ایران چگونه جایی است.

 

وی همچنین تصریح می کند حامل هیچ پیامی از سوی مقام های ایرانی برای آقای بوش نبوده است.

 

نویسنده ستون آزاد واشنگتن پست در خاتمه گفتگوی خود با بی بی سی تاکید می کند که اظهارات آقای بوش حاکی از تغییر سیاست آمریکا نیست و کاخ سفید همچنان نگران برنامه های اتمی ایران است.

2 comments سپتامبر 19th, 2006

فضانورد زن ایرانی به فضا پرتاب شد

سفینه حامل یک زن ایران‌الاصل همراه با دو فضانور حرفه‌ای که برای انجام ماموریت، عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی هستند، به فضا پرتاب شده است.
 بامداد امروز (دوشنبه)، سفینه روسی «سایوز» با سه سرنشین شامل انوشه انصاری، تاجر آمریکایی ایرانی‌تبار که حق سفر به ایستگاه بین‌المللی به عنوان «توریست فضایی» را خریداری کرده همراه با یک کیهان‌نورد روسی و یک فضانورد آمریکایی، از پایگاه فضایی بایکونور در قزاقستان به فضا پرتاب شد.
 خانم انصاری که 40 سال سن دارد و پس از مهاجرت از ایران به ایالات متحده همراه با والدین خود شهروندی این کشور را کسب کرده، نخستین زنی است که به عنوان توریست فضایی عازم ایستگاه بین‌المللی می‌شود.
 گفته می‌شود، وی برای سفر به ایستگاه بین‌المللی، که آن را تحقق رویای خود خوانده، مبلغ 20 میلیون دلار پرداخت کرده است.
 انتظار می‌رود سفینه حامل این سه نفر روز چهارشنبه این هفته به ایستگاه فضایی برسد و یک هفته بعد به زمین بازگردد.
 در این سفر، «میخاییل تیورین»، کیهان‌نورد روسی، و مایکل لوپز-الجیریا، فضانورد آمریکایی، نیز عازم ایستگاه فضایی می شوند و در ایستگاه بین‌المللی به توماس رایتر، فضانورد آلمانی، خواهند پیوست.
 انوشه انصاری گفته است که خود را سفیری می داند که هدف وی جلب سرمایه گذاری خصوصی به برنامه های فضایی است.
 وی ثروت خود را از فعالیت در بخش ارتباطات کسب کرده و گفته است که مشاهده زمین به عنوان جزیی کوچک از هستی باعث احساس مسئولیت نسبت به این سیاره می‌شود.
 در جریان این سفر، خانم انصاری در آزمایشی در باره کمردرد که آژانس فضایی اروپایی آن را برنامه ریزی کرده شرکت می کند.
 قرار بود «داسوکه انوموتو»، یک تاجر ژاپنی، به عنوان چهارمین توریست فضایی عازم ایستگاه بین المللی شود اما سفر وی به دلایل پزشکی لغو شد و خانم انصاری که در نوبت بعدی قرار داشت جای او را گرفت.
 همراهان خانم انصاری گفته‌اند که وی در طول تمرین‌های فضایی، خصوصیات لازم را از خود نشان داد و کاملا حرفه‌ای بود.
[ دوشنبه 12 شهریور‌ماه سال 1386 ] [ 01:54 ب.ظ ] [ ;کربلایی میثم جعفری ]
درباره وبلاگ

(((((تو منـتـظـری که دار دسـتـت بدهنـد؟))))) (((((یـا نامـه از انـتـظـار دسـتـت بدهـنـد؟))))) (((((بیچاره به تیغ و قرص ها خـیـره نــشو))))) (((((میـترسـم از اینـکه کار دستـت بدهـند...))))) ******************* Email:meissam.jaffari@chmail.ir دوستان عزیـز با* نـظـــراتــ *خوشحالم کنید با تشکر
آخرین مطالب
همــــراهان عــزیــز
خطاطی نستعلیق آنلاین ?

Top Blog
اگه خواستی به وب من رای بده!!!