اگر چه نزد شما تشنه ی سخن بودم/کسی که حرف دلش را نگفت من بودم/دلم برای خودم تنگ می شود آری/همیشه بی خبر از حال خویشتن بودم نشد جواب بگیرم سلام هایم را/هر آنچه شیفته تر از پی شدن, بودم/چگونه شرح دهم عمق خستگی ها را؟اشاره ای کنم انگار کوهکن بودم // استاد بهمنی مـیــثــم جــعـــفری

مـیــثــم جــعـــفری
کارشناس برق ،شاعر و ترانه سرا

شیوه های کاهش عصبانیت و بدخلقی

بیشتر آدمها کم و خیلی تند نفس می کشند، اما تحقیقات نشان داده است که تنفس عمیق، آرام و طولانی ، برای تندرستی مناسب است و حتی استرس را نیز کاهش می دهد.

به گزارش مهر، به گفته پزشکان، نفس کشیدن عمیق و طولانی باعث از بین رفتن عصبانیت می شود، زیرا این عمل علائمی را برای آرام شدن به مغز ارسال می کند ، در نتیجه هورمون ها و تغییرات فیزیولوژیکی ایجاد می شود که منجر به آرام شدن ضربان قلب و کاهش فشارخون می شود.

دکتر “مایکل کربتیری” متخصص و روانپزشک دانشگاه جرج واشنگتن در پنسیلوانیا می گوید: تنفس خوب و سالم در شرایط بحرانی مانند عصبانیت و استرس بسیار مهم است، در این شرایط اکثر افراد به تنفس توسط قفسه سینه متوسل می شوند. در این نوع تنفس دم و بازدم بزرگ و جداگانه است که قفسه سینه به سرعت باد می کند و خالی می شود.

وی معتقد است ، برای این که در دوران عصبانیت بتوانید سالم و درست نفس بکشید، باید روی زمین دراز بکشید، دو دست خود را روی قفسه سینه قرار دهید و از دست خود به عنوان یک وسیله برای کاهش حرکات قفسه سینه استفاده کنید و به دیگر اعضای بدن خود اجازه دهید تا در تنفس شرکت کنند و به جای دم و بازدم قفسه سینه از دیافراگم استفاده کنید و به مدت ۵ دقیقه این حرکت را تکرار کنید.

لازم به ذکر است، کارشناسان خصوصیاتی را برای تنفس درست برشمرده اند که عبارتند از: ابتدا باید به آرامی و خیلی عمیق هوا را از بینی داخل ریه های خود کنید. یک دم سالم حدود ۵ ثانیه به طول می انجامد ، بازدم را به آرامی و از دهان خود انجام دهید و سعی کنید ریه های خود را کاملاً تخلیه کنید. ، دیا فراگم را برای تنفس خوب دخالت دهید. و اینکه سعی شود در هر دقیقه تنها ۶ یا ۸ نفس عمیق صورت گیرد که اکثر افراد در هر دقیقه بیش از ۲۰ مرتبه نفس می کشند.

برگرفته از : مجله خانواده سبز

 

فالخند مهر ماهی ها

مهر ماهی‌ها‌ شخصیت عجیبی دارند که اگر کمی چاشنی طنز هم به آن اضافه کنیم، می‌بینیم که تا چه حد شخصیت پیچیده آنان طنزپذیر است. یعنی چه؟ یعنی این‌که خانم‌های متولد این ماه در زندگی مشترکشان بسیار لجباز هستند، اگر شریک زندگی‌شان به آنها امر و نهی کند، خانم‌های مهرماهی منطق را زیر پا می‌گذارند و می‌گویند، «حرف حرف ماست، نه شما» برای مثال اگر همسرشان به آنها بگوید، پیراهن قرمز رنگ به شما نمی‌‌آید در پاسخ خواهند شنید که نگاهم نکن! لجبازی در زن متولد مهرماه از نکات بارز شخصیتی اوست، هیچ‌وقت دوست ندارد بازنده باشد، هیچ‌وقت دلش نمی‌خواهد از دوستانش عقب بماند، خدا نکند پای یک زن مهرماهی به دوره‌های زنانه باز شود، شوهرش دیگر رنگ خوش زندگی را نخواهد دید، دائم خرج و خرج و جبران چشم و هم چشمی‌های خانم… زنان مجرد مهرماهی هم در انتخاب خواستگاران خود بسیار سخت‌گیر هستند، خواستگارانشان را آنقدر سوا‌ل‌پیچ می‌کنند که خواستگار را پشیمان می‌کنند، شاید به همین خاطر است که دختران مهرماهی معمولا دیر ازدواج می‌کنند. زنان متولد این ماه به ظاهر خود اهمیت زیادی می‌دهند تا جایی که شاید گرسنه بمانند، اما حاضر نیستند یک لباس را دوبار بپوشند، اما از آن طرف مردان متولد مهرماه… ببخشیدها، اما زیاد صحبت می‌کنند، کافی است به آنان بگویید «ف» ده‌بار می‌روند فرحزاد و می‌آیند. خیلی دلشان می‌خواهد در جمع خودنمایی، کنند، از این‌رو درباره موضوعاتی که اطلاع ندارند، هم سعی می‌کنند با زیاده‌گویی توجه جمع را به خود جلب کنند. مردان متولد مهرماه، افرادی بسیار مهربان هستند، تا جایی که گاهی اوقات، همین مهربانی و دلسوزی به ضررشان تمام می‌شود. باید اشاره داشت که مردان متولد مهرماه شدیدا به همسرشان علاقه دارند و سعی می‌کنند تمام امکانات رفاهی زندگی را برای آنان فراهم کنند، البته مردان متولد این ماه دلشان می‌خواهد هیچ‌وقت عقاید خود را با زور و دعوا به کسی منتقل نکنند، آنها از زورگویی بیزارند، هیچ‌گاه گفته‌هایشان را به کسی تحمیل نمی‌کنند، خیلی رفیق بازند و در رفاقت، صادق هستند، از دروغ زیاد خوششان نمی‌آید و خیلی کم دروغ می‌گویند، البته اگر روزی هم دروغ بگویند، از آن دست دروغ‌های شاخدار می‌گویند، زنان متولد مهرماه، دوست دارند شوهرشان با آنها صادق باشد و از دروغ‌گویی بیزار هستند… مردان و زنان متولد این ماه معمولا از شیطنت فرزندان‌شان ناراضی هستند و حوصله فرزندان شیطان را ندارند، به همین خاطر از کودکی، فرزندان‌شان را به آرامش سوق می‌دهند. مهرماهی‌ها چه مرد، چه زن وابستگی شدیدی به پدر و مادرشان دارند و حتی بعد از ازدواج هم باید هر روز باوالدین‌شان تماس بگیرند و آنان را هر روز ببینند، مهرماهی‌ها اگر یک روز والدین خود را نبینند، دلتنگی‌ شدیدی پیدا می‌کنند، اما یک شخصیت بارز دیگری هم مهرماهی دارند، آن هم شوخ طبعی آنان است.

 

 

[ چهارشنبه 11 مهر‌ماه سال 1386 ] [ 02:31 ب.ظ ] [ ;کربلایی میثم جعفری ]
درباره وبلاگ

(((((تو منـتـظـری که دار دسـتـت بدهنـد؟))))) (((((یـا نامـه از انـتـظـار دسـتـت بدهـنـد؟))))) (((((بیچاره به تیغ و قرص ها خـیـره نــشو))))) (((((میـترسـم از اینـکه کار دستـت بدهـند...))))) ******************* Email:meissam.jaffari@chmail.ir دوستان عزیـز با* نـظـــراتــ *خوشحالم کنید با تشکر
آخرین مطالب
همــــراهان عــزیــز
خطاطی نستعلیق آنلاین ?

Top Blog
اگه خواستی به وب من رای بده!!!