اگر چه نزد شما تشنه ی سخن بودم/کسی که حرف دلش را نگفت من بودم/دلم برای خودم تنگ می شود آری/همیشه بی خبر از حال خویشتن بودم نشد جواب بگیرم سلام هایم را/هر آنچه شیفته تر از پی شدن, بودم/چگونه شرح دهم عمق خستگی ها را؟اشاره ای کنم انگار کوهکن بودم // استاد بهمنی کربلایی مـیــثــم جــعـــفری
X
تبلیغات
رایتل

کربلایی مـیــثــم جــعـــفری
بــــــروجـــــــرد شهراستعدادهای درخشان است.


راههای جلوگیری از آلزایمر


معصومه صالحی' به مناسبت روز جهانی آلزایمر در گفت و گو با ایرنا با بیان این مطلب افزود: آلزایمر با بالا رفتن سن ارتباط دارد و هر چه افراد به دوران سالمندی نزدیک تر می شوند بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند.

به گفته وی به منظور پیشگیری از ابتلا به این بیماری باید از مغز و حافظه با به خاطر سپردن شماره های متعدد، خواندن کتاب و فعالیت های اجتماعی بیشتر بهره برد.
وی همچنین گفت: علاه بر کارهای فکری، فرد باید در زندگی تغذیه صحیح، ورزش، چکاب دوره ای فشار خون و قند خون، کنترل چاقی و استفاده از میوه و سبزیجات تیره و مصرف امگا سه را فراموش نکند.
رییس انجمن آلزایمر ایران با اشاره به اینکه واردن آمدن ضربه به سر می تواند از عوامل خطر ابتلا به فراموشی و آلزایمر باشد افزود: جلوگیری از ضربه های وارده بر سر به ویژه در سنین پایین، استفاده از کلاه ایمنی به هنگام دوچرخه سواری و موتورسیکلت و کمربند ایمنی در کاهش ضربات وارد بر سر و پیشگیری از آلزایمر موثر است.
وی اظهار داشت:به منظور پیشیگری از ضربه به سر و زمین خوردن سالمندان ، بهتر است از قالیچه های کوچک در اتاق ، استفاده نشود.
به گفته صالحی، هم اکنون رویکرد انجمن جهانی آلزایمر در کل دنیا، اولویت دادن به پیشگیری و تشخیص زودهنگام آلزایمر است و هر چه بیماری زودتر تشخیص داده شود کیفیت زندگی بیمار بیشتر می شود.
وی با اشاره به اینکه در جهان با تشخیص زودهنگام آلزایمر در هر بیمار، 10 هزار دلار پس انداز می شود گفت: در ایران نیز هر یک سال تشخیص زودهنگام آلزایمر ، به مدت پنج سال این بیماری به عقب می افتد.
وی با اظهار آمادگی انجمن آلزایمر ایران به منظور اجرای برنامه های پیشگیری از این بیماری در جمعیت کشور که رو به سالمندی است و در دو تا سه دهه آینده 25 درصد آن سالمند خواهد شد خواهان همکاری بیشتر وزارت بهداشت در این زمینه شد.
به گفته رییس انجمن آلزایمر ایران، هم اکنون در کل دنیا 36 میلیون نفر مبتلا به آلزایمر هستند و در ایران نیز تخمین زده می شود 500 هزار نفر مبتلا به آلزایمر هستند.
آلزایمر نوعی بیماری است که به‌‌طور‌معمول در اواخر دوره میانسالی بروز می کند. مبتلایان به آلزایمر به مرور دچار مشکلاتی همچون اختلال در درک و بیان مطالب، از دست دادن حافظه، حواس‌پرتی، نشناختن اشیا و ناتوانی در انجام کارهای ظریف و ساده می شوند.
21 سپتامبر (سی ام شهریورماه) را انجمن جهانی آلزایمر به عنوان روز جهانی آلزایمر نام نهاده است.

برگرفته از سایت بروجرد نیوز

[ دوشنبه 15 اسفند‌ماه سال 1390 ] [ 11:36 ق.ظ ] [ ;کربلایی میثم جعفری ]
درباره وبلاگ

(((((تو منـتـظـری که دار دسـتـت بدهنـد؟))))) (((((یـا نامـه از انـتـظـار دسـتـت بدهـنـد؟))))) (((((بیچاره به تیغ و قرص ها خـیـره نــشو))))) (((((میـترسـم از اینـکه کار دستـت بدهـند...))))) ******************* Email:meissam.jaffari@chmail.ir دوستان عزیـز با* نـظـــراتــ *خوشحالم کنید با تشکر
آخرین مطالب
همــــراهان عــزیــز
خطاطی نستعلیق آنلاین ?

Top Blog
اگه خواستی به وب من رای بده!!!