اگر چه نزد شما تشنه ی سخن بودم/کسی که حرف دلش را نگفت من بودم/دلم برای خودم تنگ می شود آری/همیشه بی خبر از حال خویشتن بودم نشد جواب بگیرم سلام هایم را/هر آنچه شیفته تر از پی شدن, بودم/چگونه شرح دهم عمق خستگی ها را؟اشاره ای کنم انگار کوهکن بودم // استاد بهمنی مـیــثــم جــعـــفری

مـیــثــم جــعـــفری
کارشناس برق ،شاعر و ترانه سرا


جلسه انجمن شعر بروجرد با حضور دکتر گرمارودی


دکتر موسوی گرمارودی در

 نشست با شاعران و ادیبان بروجردی


 خوشبختانه مسئولین اداره ارشاد شهرستان بروجرد با دعوت از دکتر علی موسوی گرمارودی برای حضور یک نشست کارشناسانه در عرصه شعر و ادبیات یک روز بیاد ماندنی را در کارنامه خود به ثبت رسانیدند.

بعد از حضور دکتر گرمارودی، ابتدا آقای وحید اشجع ضمن خوش آمد گوئی به دکتر گرمارودی در رابطه با شعر و شاعری در بروجرد سخنان کوتاهی بیان داشت.

 بعد از آن به ترتیب آقایان میثم جعفری، شاهوردی، لایقی، فصیحی، تیموری، ذاکر، عالی تبار و خانمها زهرا خدائی و گودرزی اشعاری را قرائت نمودند.


 سپس دکتر علی موسوی گرمارودی طی سخنانی  در رابطه با رباعی، خواندنی های ماندگار و کتاب جدیدشان بنام جوشش و کوشش در شعر فارسی به بیان نقطه نظراتشان پرداختند.

دکتر گرمارودی در ادامه از اینکه شعر در اولین برخورد دارای دو جنبه کاملا قابل تفکیک، درونی و متافیزیک بنام جوشش و عوامل بیرونی و فیزیکی بنام کوشش می باشد، یاد نمودند.

ایشان معتقد بود که شاعر در قسمت درونی سرایش  شعر نقشی ندارد و تاکید داشتند که اصلی ترین قسمت شعر برای شاعر قسمت جوشش است و از اینجا به بعد اگر شاعر به دنبال سرایش شعر برود باید از آن بنام کوشش یاد نمود.
وی در خاتمه پس از خواندن شعری در رابطه با مهرداد اوستا که وی را بنوعی استاد خود دانست، از اینکه شاعران جوان باید شعر زیاد بخوانند و بسیار نیز تمرین نمایند نیز سخن گفت.

دکتر گرمارودی سپس با حضور در دفتر آقای نادر ارجمندی توسط رئیس اداره ارشاد بروجرد مورد تقدیر و قدر دانی قرار گرفت.

لازم به ذکر است به خاطر این نشست ادبی، یک نمره مثبت باید در کارنامه اداره ارشاد بروجرد ثبت نمود و از دست اندرکاران برگزاری این نشست یک تشکر ویژه نمود.


(برگرفته شده از وبلاگ آقای فرهاد داودوندی)


با تشکر فراوان از آقای فرهاد داودوندی وهمراهان محترمشان که زحمت خبرنگاری این جلسه را بر عهده داشتند.

[ پنج‌شنبه 16 شهریور‌ماه سال 1391 ] [ 01:21 ب.ظ ] [ ;کربلایی میثم جعفری ]
درباره وبلاگ

(((((تو منـتـظـری که دار دسـتـت بدهنـد؟))))) (((((یـا نامـه از انـتـظـار دسـتـت بدهـنـد؟))))) (((((بیچاره به تیغ و قرص ها خـیـره نــشو))))) (((((میـترسـم از اینـکه کار دستـت بدهـند...))))) ******************* Email:meissam.jaffari@chmail.ir دوستان عزیـز با* نـظـــراتــ *خوشحالم کنید با تشکر
آخرین مطالب
همــــراهان عــزیــز
خطاطی نستعلیق آنلاین ?

Top Blog
اگه خواستی به وب من رای بده!!!